אינטליגנציה דתית

בתקופה האחרונה נוצר מושג חדש: אינטליגנציה דתית. קונצפט שנעתק מהביטוי "אינטליגנציה עסקית" שפרח בתחום התעשיה והשירות עם הגלובליזציה. אינטליגנציה עסקית אמורה להעניק לבכירים בחברה מרכיבים רלוונטיים שעל בסיסם יוכלו לקחת החלטות אסטרטגיות ברמה של ניהול העסקים. כל מיני נתונים נלקטים מהקרקע, נתוני יצור, מכירות, פיננס וכד', שהם מוקלטים בתוך נדבכי נתונים, ממוחשבים ומיוצבים על מנת להוציא מדדים, גראפים ומצגות שעוזרים להסיק לקחים מהעבר ולחזות את העתיד.

אפשר להגדיר אינטליגנציה דתית באופן רחב יותר כמספר אמצעים וכלים שעוזרים למנהיגים ולמנהלי חברות לקחת בחשבון את התופעה הדתית בהחלטותיהם. פיתוח כלכלי של חברה מבוסס לא רק על ניתוח שוק היעד אלא גם על הרגלים ומנטליות של החברה האזרחית בה חיים הלקוחות והצרכנים. כך שהכרזות של מנהיגים דתיים משפיעות על התנהגותם ומחשבתם של אנשים. יותר ויותר חברות מנסות להבין את הנאומים השונים של הדתות באשר הם פעילים משפיעים, וגם כן לקחת בחשבון את התרגשות המאמינים השונים במסרן הציבורי ובהחלטותיהן האסטרטגיות. כפי שגופי תעשייה וארגונים שונים משתדלים בנושאים הקשורים לשמירת הסביבה, הזיהום, האקולוגיה, ופיתוח בר קיימא, אפשר להבין שהחברות רוצות להבין את ציפיות האנשים מנקודת מבט דתית, ולכוון את מאמציה למטרה מסוימת הקשורה לדת.

האינטליגנציה הדתית היא בעצם ניטרלית. היא יכול להוות רק כלים שעוזרים למצוא פתרונות לבעייתיות מתחום הדתי. הסטרט-אפ החדשה אינט-ויו הינה דוגמה טובה של תשובה לדאגות הקשורות לאינטלגנציה דתית. חברה זו מפתחת תוכנה שמאפשרת ניתוח טקסטואלי בשפות שונות המודברות בארצות האסלאם על מנת להבחין ולגלות נאום דתי קיצוני.

לגבי הייעוץ הטהור בתחום האינטליגנציה הדתית, קשה למצוא אנשים שמסוגלים להבין את כל הדתות ולהביא עצות גלובליות. אפשר למצוא מומחים בדת אחת אבל פחות מומחים שנמצאים בין שתי עולמות ומסוגלים חלקים שונים ומנטליות שונות. האתגרים אמיתיים: בעולם גלובלי יותר בו הדתות נפגשות ומסכסכות, יש למצוא מומחים שמסוגלים להקים גשרים ולהסביר לצד אחד מה צד אחר חושב, ובמיוחד בחברות החילוניות של ארצות מערב, לפענח את קודים והנאומים הדתיים.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה אינטליגנציה דתית, יהדות, נצרות. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s